Pomaganie ma moc! Podsumowanie Świątecznego Kiermaszu Charytatywnego i innych akcji świątecznej pomocy w naszej szkole

W dniu 12 grudnia 2023 r. odbył się w naszej szkole Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Społeczność szkolna po raz kolejny mogła uczestniczyć we wspaniałym wydarzeniu integrującym lokalne środowisko. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zebrać rekordową kwotę 48 373 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie części kosztów rehabilitacji Pani Anny Wincenciak, a także wsparcie edukacji uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Adamowie, którzy uprawiają własny przyszkolny ogródek i zbierają pieniądze na profesjonalny tunel foliowy,

Przygotowania do kiermaszu w dniu 12 grudnia 2023 r. rozpoczęły się już pod koniec listopada, jest to bowiem wydarzenie ujęte w Kalendarzu szkolnym i corocznie planowane w sierpniu. Uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami, nauczycielami i rodzicami wzięli udział w warsztatach, podczas których przygotowywali piękne świąteczne dekoracje na kiermasz, a także lepiej się poznawali, wzmacniali więzi, rozmawiali o wspólnych sprawach. Uczniowie klasy 2d i klas trzecich ćwiczyli pod kierunkiem swych wychowawczyń grę na instrumentach, aby wystąpić podczas świątecznego koncertu. W dniu 12 grudnia również uczeń klasy czwartej wykonał utwory muzyczne na skrzypcach..

Na Świąteczny Kiermasz Charytatywny złożyło się wiele wydarzeń, koordynowanych przez zespół edukacji wczesnoszkolnej, szkolną administrację i dyrekcję. Aktywny udział wzięła w nim OSP Mroków, która udzieliła także pomocy w zapewnieniu bezpieczeństwa jego uczestnikom.

Poza stoiskami uczniów poszczególnych klas pod opieką swych wychowawców i koncertem odbyła się licytacja, którą z zaangażowaniem przeprowadził Szkolny Samorząd. Wielu ludzi podzieliło się swoim talentem, umiejętnościami, cennymi eksponatami z domowej kolekcji i podarowało na licytację własne obrazy, wełniane czapki, afrykańską maskę, stół do gry w piłkarzyki, domowego skrzata w świątecznym stroju, voucher na lekcje pływania z trenerem i inne przedmioty. Rada Rodziców przygotowała niespodziankę – stoisko z watą cukrową i popcornem. Młodzież ze starszych klas uczestniczyła w karaoke i zachęcała wszystkich do wspólnego śpiewania świątecznych piosenek. Przybył św. Mikołaj, aby obdarować uczestników kiermaszu cukierkami, dobrym słowem i humorem oraz utrwalić na fotografiach spotkania, zanim znowu zniknie na rok… Odbył się także quiz na temat św. Mikołaja i okazało się, że dzieci sporo o nim wiedzą, chociaż przybywa raz do roku. Zuchy i harcerze prowadzili stoisko ze świątecznymi kartkami, w świątecznej księgarni można było zaopatrzyć się w ciekawe książki i ożywić w wyobraźni ich świat przedstawiony, a także wzbogacić swą wiedzę na różne tematy. W kącikach kreatywnych można było przygotować własnoręczne ozdoby świąteczne i inne dekoracje. Aniołki obdarowywały siankiem na wigilijny stół i losami z dobrym słowem. Wielką popularnością cieszyła się kawiarenka, która serwowała ciasta, kawę, aromatyczną zimową herbatę, czekoladę. Można było także zapatrzyć się w niej w ciasta na wynos, ale najważniejsze były spotkania i rozmowy. Kiermasz to także odwiedziny absolwentów szkoły i dużo radości ze spotkań z nauczycielami, koleżankami i kolegami, szansa na podzielenie się doświadczeniami z nowych szkół i powspominanie minionych lat. Można też było utrwalić spotkania w świątecznej fotobudce, by po roku sprawdzić, jak się zmieniamy i w jakim kierunku zmierzamy.

Kiermasz zaszczycili także swoją obecnością rodzice absolwentów, którzy przychodzili w latach minionych i związali się ze szkołą, przedstawiciele władz gminy Lesznowola i wielu innych przyjaciół szkoły.

Dziękujemy wszystkim za poświęcony czas, wsparcie akcji, serdeczne rozmowy i niezapomniane spotkania. Wszystko to tworzy niepowtarzalny i wyjątkowy klimat kiermaszu w naszej szkole.

Dzięki uczniom, absolwentom, rodzicom, nauczycielom, dyrekcji, Radzie Rodziców, wszystkim gościom udało się wspólnie uczynić coś wielkiego, pięknego i dobrego, coś, co wprowadza znaczącą zmianę na dobre w życiu ludzi z naszego otoczenia.

Dziękujemy także za wsparcie innych akcji charytatywnych organizowanych w grudniu:
– „Paczka na Kresy”,
– „Szlachetna Paczka”.
Szkolnemu Kołu Wolontariatu dziękujemy za przygotowanie kartek świątecznych do domów seniora.

Dzięki zaangażowaniu wielu cudownych ludzi udało nam się uszczęśliwić naszych rodaków na Wschodzie, dwie rodziny z naszego regionu, dzieci ze szkoły w Adamowie, seniorów. Wszystkim bez wyjątku serdecznie dziękujemy za otwartość, liczną obecność i wielkie serce.

Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, Samorząd Szkolny