Rural inclusion in Erasmus+

strona główna
logo

Jak odnieść sukces w projektach Erasmus+, będąc szkołą wiejską, często oddaloną dziesiątki, setki kilometrów od centrów miejskich?

Takim tematem zajmowali się uczestnicy seminarium, które odbyło się w dniach 1-3 listopada 2022 roku w Akureyri, średniej wielkości mieście położonym na Islandii, a wśród nich oddelegowane z naszej szkoły nauczycielki języków obcych: p. Lucyna Bajak i p. Agnieszka Ochinowska. W seminarium uczestniczyło 54 nauczycieli z 14 krajów, w tym przedstawiciele 3 Agencji Narodowych z Islandii, Grecji i Litwy.

Wybór miejsca na szkolenie nie był przypadkowy. Islandia jest krajem wiejskim, oddalonym od innych krajów europejskich. Większość miast i miasteczek znajduje się w odległych obszarach kraju. Mimo to wiele szkół i organizacji odniosło duży sukces w programie Erasmus+ i rozpoczęło dobre projekty.

W trakcie seminarium zostało zaprezentowanych wiele dobrych praktyk i nowych pomysłów, którymi oddelegowane nauczycielki podzielą się z gronem pedagogicznym szkoły. Dzięki temu pojawia się szansa na realizację kolejnych inspirujących projektów w ramach Erasmus+.

Categories: Aktualności