Jasełka w szkole w Łazach i Betlejemskie Światło Pokoju

Świąteczne jasełka urzekły publiczność. Scena zaludniła się roztańczonymi i rozśpiewanymi aniołami, pastuszkami wraz z owcami, królami, świadkami cudu Bożego Narodzenia. To niezwykłe przedstawienie rozegrało się za sprawą uczniów klas drugich oraz ich Wychowawczyń: Pani Anny Kozłowskiej, Pani Wioletty Szczepańskiej, Pani Urszuli Pieniążkiewicz oraz Pani Beaty Czeladko. Bardzo za nie dziękujemy.

Wyrazy wdzięczności kieruję też do harcerzy, którzy dostarczyli Betlejemskie Światło Pokoju, w historii ZHP już po raz 29. Odebrane przeze mnie i przekazane Uczniom w osobach przedstawicieli Samorządu Szkolnego jest symbolem pokoju i dialogu w codziennym wspólnym, szkolnym życiu. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Patrona szkoły, Jana Pawła II: „Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym”. W tym właśnie duchu składam wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom szkoły i Rodzicom życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Życzę pełnych ciepła, miłości i radości spotkań z bliskimi, pokoju i nadziei oraz wielu szczęśliwych chwil w nadchodzącym Roku 2020.