Kiermasz Świąteczny – podziękowanie

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Pragnę podziękować Wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie w dniu 15 grudnia 2021 r. Kiermaszu Świątecznego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łazach. Dzięki włączeniu się w jego przygotowanie tak wielu Ludzi Dobrej Woli, a także ofiarności i wielkoduszności osób, które wsparły naszą akcję, udało się zebrać w niełatwym czasie 19 310,60 zł. Oznacza to konkretną pomoc ludziom, którzy jej potrzebują, czyli:

  1. rodzicom małego Jureczka z Piaseczna, który ma wadę serca i musi przejść skomplikowaną operację w USA,
  2. ,,Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich przyjaciele osób starszych”, które niesie pomoc starszym, samotnym i biednym ludziom.

Jest to także wspólne doświadczanie mocy solidarnego działania naszej szkolnej i lokalnej wspólnoty, obdarzającej siebie i innych ciepłem, dobrocią, życzliwością i uśmiechem.

W kiermaszu wzięły udział osoby, które dobrowolnie, bezinteresownie chciały nieść pomoc drugiemu człowiekowi, nie szczędziły wysiłków, poświęciły czas. I okazało się, że jest nas bardzo wielu. Dziękuję Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Rodzicom, Gościom, a także niezawodnym strażakom z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamieniu.

W tym pięknym czasie, kiedy „wszyscy wszystkim ślą życzenia”, nasz Kiermasz Świąteczny po raz kolejny przyniósł nadzieję i radość. Gesty ludzkiej solidarności i troski są magicznymi życzeniami, i choć bez słów, trafiają najgłębiej – od serca do serca, dzięki czemu potrafią prawdziwie cudownie zmieniać naszą rzeczywistość.

Anna Łupińska
Dyrektor szkoły

Categories: Aktualności