Stypendia Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia edukacyjne

Blanka Ejsymont z klasy 5d i Eryk Ejsymont z klasy 3b zostali nagrodzeni Stypendiami Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia edukacyjne. Stypendyści wraz z dyrektorami szkół, które występowały o tę nagrodę oraz rodzicami zostali zaproszeni na uroczystość zorganizowaną przez MKO. Blanka i Eryk odebrali w dniu 9 listopada 2023 r. dyplomy i gratulacje z rąk p. Aurelii Michałowskiej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć uczniów, którzy nie tylko uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce, ale również odnieśli wiele sukcesów szachowych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Blanka odniosła największe sukcesy podczas Mistrzostw Świata w Solvingu Szachowym G10 (World Youth Solving Championship G10) w Batumi w Gruzji, gdzie zajęła 3 miejsce (najwyższe z reprezentacji Polski G11) i zdobyła brązowy medal. Podczas Mistrzostw Europy w szachach klasycznych dziewcząt do lat 10 (European Youth Chess Championship G10) w Antalya w Turcji zajęła 10 miejsce (najwyższe z reprezentacji Polski G10).
Podczas Mistrzostw Świata w szachach klasycznych dziewcząt do lat 10 (World Cadets Chess Championship G10) w Batumi w Gruzji zajęła 23 miejsce (najwyższe z reprezentacji Polski G11).

Szkolne Mistrzostwa Świata w szachach klasycznych dziewcząt do lat 11 (World School Chess Championship G11) na Rodos, Ialisos w Grecji przyniosły jej 16 miejsce (najwyższe z reprezentacji Polski G11).

Podczas International Solving Contest G13 Blanka zajęła 9 miejsce (najwyższe miejsce z reprezentacji Polski G13). W Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych dziewcząt do lat 10 w Rzeszowie zajęła 3 miejsce i zdobyła brązowy medal.
W Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych do lat 12 w Darłówku zajęła 4 miejsce (dzielone dużymi punktami 2 – 4 miejsce), start z rocznika młodszego (2 miejsce do lat 11).

Podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Szkół – Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci w Fojutowie drużynowo reprezentanci naszej szkoły (Blanka Ejsymont, Eryk Ejsymont, Jan Baranowski, Julia Cheda) zajęli 2 miejsce i zdobyli srebrny medal, a Blanka zajęła 1 miejsce i zdobyła złoty medal na szachownicy.

Podczas XLVI Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych w Sękocinie Starym zajęła 1 miejsce i zdobyła złoty medal w kategorii kobiet.

Eryk Ejsymont z kolei w Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych chłopców do lat 8 (European Youth Chess Championship U8) w Antalya w Turcji zajął 11 miejsce (najwyższe z reprezentacji Polski U8). Podczas Szkolnych Mistrzostw Świata w szachach klasycznych chłopców do lat 9 (World School Chess Championship U9) na Rodos, Ialisos w Grecji zajął 10 miejsce (jedyny z reprezentacji Polski U9).
W ramach International Solving Contest U13 zajął 12 miejsce. Na Mistrzostwach Świata w Solvingu Szachowym U8 (World Youth Solving Championship U8) w Batumi w Gruzji zajął 13 miejsce (najwyższe z reprezentacji Polski U8).  Podczas Mistrzostw Polski w szachach szybkich chłopców do lat 8 Rzeszów zajął 1 miejsce i zdobył złoty medal.

Blanka i Eryk poznali pierwsze ruchy w szachach u nas w szkole. Ich trenerem jest Pan Maciej Nurkiewicz, trener naszego szkolnego UKS Lolek Łazy.

Obecny rok szkolny przyniósł potwierdzenie wybitnej klasy zawodniczki, która została Wicemistrzynią Europy w szachach klasycznych do lat 12. Tytuł ten Blanka osiągnęła podczas tegorocznych Mistrzostw Europy Juniorów, które odbyły się w dniach 4-15 września 2023 r. w Mamaia w Rumunii i w których udział wzięło blisko 1000 najlepszych zawodników z 46 krajów! Blanka wywalczyła srebro, startując w dodatku z rocznika młodszego.
Blanka i Eryk świetnie godzą obowiązki szkolne z rozwijaniem pasji i uzdolnień szachowych. Gratulujemy naszym utalentowanym uczniom, ich rodzicom oraz trenerom.

Categories: Aktualności