Bal pożegnalny klas ósmych

,,Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń’’.

Eleanor Roosevelt

Zakończenie roku szkolnego w każdej szkole oznacza także pożegnania. Absolwenci to właśnie ci uczniowie, których znamy najdłużej i najlepiej oraz których niestety przyszło nam żegnać. Wydarzenie to jest zawsze bardzo podniosłe i wzruszające. Tak było i tym razem.

Uczniowie klas ósmych wspaniale zatańczyli poloneza i zaprezentowali obecnym garść wspomnień ze szkolnej podróży. Także klasy siódme nie zapomniały o pożegnaniu swoich starszych kolegów.

 Podczas uroczystości Przewodnicząca Rady Gminy Lesznowola, Pani Bożenna Korlak, wręczyła stypendia Wójta Gminy Lesznowola za wybitne osiągnięcia w edukacji szkolnej.

Zostały one przyznane na wniosek Dyrektora szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej pięciu ósmoklasistom:

Stanisławowi Knyspelowi z klasy 8d, który został maksilaureatem  w Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie MKO. Stanisław jest ponadto finalistą przedmiotowego Konkursu Historycznego Mazowieckiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2020/2021.  

Igorowi Krzyżanowskiemu z klasy 8c, który zdobył tytuł laureata w Konkursie Matematycznym MKO oraz finalisty Olimpiady Matematycznej Juniorów dla szkół podstawowych.  

Franciszkowi Sygule z klasy 8c, który został finalistą Przedmiotowego Konkursu Informatycznego LOGIA, finalistą w Konkursie Matematyczno-Informatycznym na szczeblu ogólnopolskim InstaLogik i finalistą ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Juniorów.

Szymonowi Szlichcińskiemu z klasy 8d, który został laureatem Wojewódzkiego Konkursu MKO z Języka Angielskiego oraz finalistą Wojewódzkiego Konkursu MKO z Matematyki.

Oliwii Kłos z klasy 8b, która została finalistką ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, organizowanej przez Instytut Badań Literackich PAN. 

W roku 2020/21 stypendium Wójta uzyskała Aleksandra Pałyga, która już w klasie 7 została finalistką ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Kochani absolwenci, jesteśmy z Was dumni. Życzymy Wam powodzenia w nowym, doroślejszym etapie Waszego życia. Nie zapomnijcie jednak o swojej szkole i pamiętajcie, że zawsze będzie dla Was otwarta. Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci pozostaną piękne chwile wspólnie spędzonych lat i tak jak my, będziecie je wspominać z uśmiechem i wzruszeniem.

Categories: Aktualności