Mistrzostwa Świata w szachach!

Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć naszych uczniów w szachach! Blanka zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata w solvingu szachowym w kategorii dziewcząt do lat 10 w Gruzji.

W szachach klasycznych zajęła ostatecznie 23 miejsce wśród 101 najlepszych szachistek na świecie w tej kategorii wiekowej i była najwyżej z reprezentantek Polski do lat 10.

Eryk w szachach klasycznych uplasował się na 54 miejscu wśród 151 najlepszych szachistów na świecie do lat 8, a w solvingu szachowym zajął wysokie 13 miejsce.

Dzieci zdobyły też nowe doświadczenia i mnóstwo lekcji na przyszłość. Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy Blance, Erykowi oraz ich Rodzicom!

A oto kronika wcześniejszych osiągnięć Blanki i Eryka.

Mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych

Potrójne złoto i podwójny brąz naszych uczniów na Mistrzostwach Polski w szachach!

Eryk Ejsymont z klasy 2b został potrójnym Mistrzem Polski w szachach! Po wywalczeniu złotego medalu na Mistrzostwach Polski w szachach klasycznych w maju Eryk zdobył złoto na Mistrzostwach Polski w szachach szybkich oraz złoto na Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych, które odbyły się na koniec sierpnia się w Rzeszowie!

Blanka Ejsymont z klasy 4d do brązowego medalu Mistrzostw Polski w szachach klasycznych dołożyła brązowy medal w szachach błyskawicznych!

Maj 2022

Mistrzostwa Polski w szachach klasycznych do lat 8

Eryk Ejsymont z klasy 1b Mistrzem Polski w szachach do lat 8!

W zakończonych Mistrzostwach Polski (Poronin, 3-8.05.2022) Eryk zajął pierwsze miejsce wśród 70 finalistów wyłonionych z całego kraju. W 9 partiach odniósł 7 zwycięstw i dwa remisy, co dało mu tytuł Mistrza Polski!

Mistrzostwa Mazowsza w szachach klasycznych

Blanka Ejsymont z klasy 3d i Eryk Ejsymont z klasy 1b zdobyli złoto i zostali Mistrzami Mazowsza odpowiednio w kategorii dziewcząt do lat 11 i chłopców do lat 9 na tegorocznych Indywidualnych Mistrzostwach Mazowsza Juniorów w szachach klasycznych, które odbyły się w dniach 23 – 24.04.2022 r. w Warszawie. Co warto podkreślić, oboje startowali w swoich grupach z rocznika młodszego.

Mistrzostwa Polski w szachach klasycznych do lat 10

Blanka Ejsymont z klasy 3d została brązową medalistką Mistrzostw Polski w szachach, które odbyły się w dniach 27.02-7.03 w Jastrzębiej Górze!

Po trwających ponad tydzień zmaganiach (jedna partia trwa ok. 3-4 godziny) i wyczerpującej walce w każdej rundzie nasza uczennica ostatecznie zajęła 3. miejsce wśród 60 konkurentek z całego kraju, startujących w Mistrzostwach Polski Młodziczek w Szachach do lat 10.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli 2021

Nasza szkoła z dwoma złotymi medalami na VI Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach, które odbyły się 16 grudnia 2021 r. w katowickim Spodku!

Naszą szkołę reprezentował Eryk Ejsymont z klasy 1b oraz Blanka Ejsymont z klasy 3d. Zarówno Eryk, jak i Blanka zdobyli złoto i zostali Mistrzami Polski odpowiednio klas I w kat. chłopców i klas III w kat. dziewcząt.