Osiągnięcia naszych uczniów w konkursach przedmiotowych MKO oraz olimpiadach MEN

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Z ogromną satysfakcją gratuluję dotychczasowych osiągnięć uczniom naszej szkoły w konkursach przedmiotowych MKO oraz olimpiadach MEN.

Odbyły się już etapy rejonowe wszystkich konkursów przedmiotowych MKO, w których naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

• w konkursie matematycznym:

Bartłomiej Bloch, kl. 8b, nauczyciel: p. Krzysztof Gosek
Franciszek Czauderna, kl. 8a, nauczyciel: p. Joanna Oleksak
Maciej Milewski, kl. 8 b, nauczyciel: p. Krzysztof Gosek

• w konkursie historycznym:

Karol Knyspel, kl. 6c, nauczyciel: p. Łukasz Sitkiewicz
Stanisław Knyspel, kl. 7d, nauczyciel: p. Łukasz Sitkiewicz
Stanisław Luty, kl. 8a, nauczyciel: p. Łukasz Sitkiewicz

• w konkursie wiedzy o społeczeństwie:

Stanisław Knyspel, kl. 7d, nauczyciel:  p. Marzena Woźniak

Znamy już wyniki etapu rejonowego konkursu MKO z matematyki. W etapie wojewódzkim naszą szkołę będą reprezentowali
Franciszek Czauderna, kl. 8a, nauczyciel: p. Joanna Oleksak
Maciej Milewski, kl. 8 b, nauczyciel: p. Krzysztof Gosek

Etap wojewódzki konkursu matematycznego odbędzie się w dniu 4 lutego 2021 r. (czwartek) o godz. 9.00.
Więcej informacji jest dostępnych na stronie MSCDN

Uczniowie naszej szkoły również w b.r. szkolnym przystąpili do XXVI Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego  w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”. Głównym Organizatorem i Ogólnopolskim Koordynatorem tego konkursu tematycznego jest MKO działające w porozumieniu z właściwymi KO i innymi podmiotami.

Do etapu rejonowego został w nim zakwalifikowany Jan Czeladko z klasy 8b, który pracował pod kierunkiem nauczyciela historii, Pana Łukasza Sitkiewicza. Kolejny etap konkursu w obecnych warunkach epidemicznych zostanie przeprowadzony zgodnie z regulaminem na terenie szkoły w dniu 18 lutego 2021 r. o godz. 11.00.

Uczniowie przystąpili też do olimpiad MEN z języka polskiego i matematyki.

Do kolejnego etapu – zawodów okręgowych – zostały zakwalifikowane trzy uczennice z języka polskiego oraz trzech uczniów z matematyki.

Są to:

• z języka polskiego:

Julia Kuć, klasa 8a, nauczyciel: p. Barbara Dziubałtowska-Chachuła
Aleksandra Pałyga, klasa 7b, nauczyciel: p. Justyna Zabielska
Oliwia Kłos, klasa 7b, nauczyciel: p. Justyna Zabielska

• z matematyki:

Bartłomiej Bloch, klasa 8b , nauczyciel: p. Krzysztof Gosek
Jan Czeladko, klasa 8b, nauczyciel: p. Krzysztof Gosek
Franciszek Czauderna, klasa 8a, nauczyciel: p. Joanna Oleksak

W dniu 9 stycznia odbyła się część pisemna zawodów okręgowych z języka polskiego. Dwie uczennice z naszej szkoły znalazły się w zaszczytnym gronie 87 uczniów z okręgu mazowieckiego zakwalifikowanych do dalszego etapu:

Julia Kuć, klasa 8a, nauczyciel: p. Barbara Dziubałtowska-Chachuła
– Aleksandra Pałyga, klasa 7b, nauczyciel: p. Justyna Zabielska

Zawody ustne zostaną przeprowadzone w dniu  13 lutego 2021 r.

Utwory do interpretacji na ustną część zawodów okręgowych 2021 są dostępne na stronie

Z kolei w dniu 23.01.2021 r. odbyły się zawody drugiego stopnia tegorocznej edycji Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Trzech uczniów, zakwalifikowanych po wcześniejszym etapie, reprezentowało w nich naszą szkołę:

Bartłomiej Bloch, klasa 8b, nauczyciel: p. Krzysztof Gosek
Jan Czeladko, klasa 8b, nauczyciel: p. Krzysztof Gosek
Franciszek Czauderna, klasa 8a, nauczyciel: p. Joanna Oleksak

Zadania konkursowe są dostępne na stronie https://omj.edu.pl

Z niecierpliwością czekamy na wyniki, będą znane za około miesiąc. Listy zakwalifikowanych do zawodów III stopnia opublikowane zostaną na początku marca.

Pragnę przekazać wyrazy uznania zarówno naszym uzdolnionym uczniom, jak też podziękować nauczycielom, przygotowującym ich do konkursów i olimpiad oraz rodzicom za wspieranie edukacji swych dzieci.